• Don't Worry Darling

  • Elvis

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • X

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Making of: The French Dispatch

  • Death on the Nile

    ★★★

  • My Father's Violin

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Gets a Room

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Appendage

    ★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • The Starling

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Blue Miracle

    ★½

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • North Hollywood

    ★★

  • Moxie

    ★½

  • CODA

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Downfalls High

  • The Dig

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Rose Island

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Honest Thief

  • Unknown Origins

    ★★½

  • Project Power

  • The Old Guard

    ★★★

  • Normal People Confessions

  • Feel the Beat

  • Me

  • The Half of It

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★