Sort by

luna has logged 67 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
Edit this entry  
17
Embrace the Panda: Making Turning Red

Embrace the Panda: Making Turning Red

2022
×
Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Professor Layton and the Eternal Diva

Professor Layton and the Eternal Diva

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry