• Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Maid

  • No Time to Die

    ★½

  • Squid Game

    ★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Spencer

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

  • Memoria

    ★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • France

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Four Roads

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

  • French Water

  • Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

  • Azor

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Introduction

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Passing

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • Aristocrats

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Faithful

    ★★

  • Rebecca

    ½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Becoming Mona

    ★★★★

  • Sweat

    ★★★★

  • Tove

    ★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Shore

  • Her Socialist Smile

    ★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Nadia, Butterfly

    ★★★½

  • Limbo

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½