Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Bells Are Ringing

Bells Are Ringing

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Hitch

Hitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The 355

The 355

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read the review Edit this entry  
31
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Gladiator

Gladiator

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
54

54

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Young Adult

Young Adult

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry