• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Teacher

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Monday

    ★½

  • Mainstream

  • Night Shifts

    ★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Just a Guy

    ★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • The Cleansing Hour

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★½