• I Feel Pretty

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • The Child in Time

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Shack

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • My Mom is a Character 2

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Trolls

    ★★★

  • The Other End

    ★★★★

  • It's a Fairy!

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★½

  • Nise: The Heart of Madness

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Allegiant

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★

  • The Walk

    ★★★★

  • Trumbo

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Black Mass

  • Anomalisa

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Insurgent

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★½

  • Chuck Norris vs Communism

    ★★★★

  • Taken 3

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

  • The Boxtrolls

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Expendables 3

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • Timbuktu

    ★★★★