Sort by

Caroline has logged 32 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Amour

Amour

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
The Fountain

The Fountain

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Luther

Luther

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★
Edit this entry  
21
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Nine

Nine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Odd Life of Timothy Green

The Odd Life of Timothy Green

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry