• The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Rebecca

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • The Silencing

    ★★½

  • The Old Guard

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Becky

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • Tigertail

    ★★

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Devs

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Closet

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Tesla

    ★★½

  • Horse Girl

    ★½

  • The Nest

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • Shirley

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • His House

    ★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Ashfall

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Savage State

    ★½

  • Moving On

    ★★★★

  • El crack cero

    ★★

  • Make Up

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • VHYes

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Stories from the Chestnut Woods

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Moffie

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Atlantis

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★½