Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Villa Empain

Villa Empain

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Boys State

Boys State

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Climb

The Climb

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Paradise Drifters

Paradise Drifters

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★½
Edit this entry  
02
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
25
Stories from the Chestnut Woods

Stories from the Chestnut Woods

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Closet

The Closet

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Edit this entry