Maarten has logged 19 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Editor

The Editor

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Entourage

Entourage

2015
×
Edit this entry  
19
Café Derby

Café Derby

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
The Brand New Testament

The Brand New Testament

2015
×
★★
Edit this entry  
11
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★½
Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★½
Edit this entry  
07
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Edit this entry  
05
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry