RSS feed for Carolyn
  • An American Pickle

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Happiness Continues

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Turning

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Mandela Effect

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Square One

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • NiNoKuni

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Secret Obsession

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Webseries: The Movie

    ★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★