Sort by

Carolyn has logged 23 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Air Bud: Spikes Back

Air Bud: Spikes Back

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Grandpa Is Hiding

My Grandpa Is Hiding

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry