Sort by

Carol🎠 has logged 234 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Edit this entry  
13
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry