Sort by

Carolyn 🎠 has logged 31 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry