Sort by

Carolyn 🎠 has logged 250 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mama

Mama

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Edit this entry  
25
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Edit this entry  
15
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Transcendence

Transcendence

2014
×
Read the review Edit this entry  
01
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Edit this entry  
01
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
27
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dinner

The Dinner

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

2003
×
Edit this entry  
15
Taken

Taken

2008
×
★★
Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry