caro has logged 48 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grey

The Grey

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Blame the Kid

Don't Blame the Kid

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Passengers

Passengers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grace of Monaco

Grace of Monaco

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry