• Cinderella

    ★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Twilight

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★