• Senior Year

    ★★½

  • Along for the Ride

    ★★★

  • Crush

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Bubble

  • Moonshot

  • Better Nate Than Ever

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

  • Home Team

  • The Royal Treatment

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Hating Game

  • West Side Story

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

  • Wolf

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Finding You

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The DUFF

  • Begin Again

    ★★★★★

  • Austenland

  • Blades of Glory