RSS feed for Carrie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Edit this entry  
25
Bandstand: The Broadway Musical

Bandstand: The Broadway Musical

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Edit this entry