• Choose or Die

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • Phoenix Rising

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Controlling Britney Spears

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • False Positive

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Seance

    ★★★½

  • Death Trip

    ★★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • WandaVision

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Empty Man

    ★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Vicious Fun

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Caveat

    ★½

  • The Boy Behind The Door

    ★★½

  • Her Deadly Sugar Daddy

    ½

  • Violation

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Antebellum

  • The Binge

    ★★★★

  • Lucky

  • Host

  • Greenland

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • The Rental

    ★★★

  • Body Cam

    ★★

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

  • The Hunt

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Possessor

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Relic

  • Spree

    ★★

  • Bad Hair

    ★★★★

  • His House

  • The Outsider

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★★½