• Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Us Again

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Hi, Mom

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • The Stand

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Archenemy

    ★★

  • Freaky

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★

  • Deep Blue Sea 3

  • Hamilton

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • You Should Have Left

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

  • Out

    ★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • Alone

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½