Sort by

Carson has logged 828 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Voyage to the Bottom of the Sea

Voyage to the Bottom of the Sea

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Faya Dayi

Faya Dayi

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
White Squall

White Squall

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Novice

The Novice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Only a Child

Only a Child

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Audible

Audible

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ascension

Ascension

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Seeds

Bad Seeds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flowing Home

Flowing Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Real Charlie Chaplin

The Real Charlie Chaplin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Boy Meets Boy

Boy Meets Boy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
16
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry