• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • The Invisible Man

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Beats

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • American Hangman

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Antrum

  • mid90s

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

    ½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★

  • Room

    ★★★½