Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★