Sort by

carsonporter22 has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Middle-earth: There and Back Again

Middle-earth: There and Back Again

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Catwoman

Catwoman

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry