Sort by

Curtis has logged 55 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cartoons Ain't Human

Cartoons Ain't Human

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Cab's Family

One Cab's Family

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wandering Here and There

Wandering Here and There

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Truck Stop Women

Truck Stop Women

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Kickboxer

American Kickboxer

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Space Mutiny

Space Mutiny

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Raccoons

The Christmas Raccoons

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aladdin: The ITV Pantomime

Aladdin: The ITV Pantomime

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wrong Guys

The Wrong Guys

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Elves

Elves

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ms. Velma's Most Incredibly Magnificent Christmas Week

Ms. Velma's Most Incredibly Magnificent Christmas Week

1976
×
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Trap for Santa Claus

A Trap for Santa Claus

1909
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Winter Straw Ride

A Winter Straw Ride

1906
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Letters to Satan Claus

Letters to Satan Claus

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Breach

Breach

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Riot

Riot

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Dreams

Christmas Dreams

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Gift of Winter

The Gift of Winter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Exit Speed

Exit Speed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Seuss' The Grinch Musical

Dr. Seuss' The Grinch Musical

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Alone for Christmas

Alone for Christmas

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Christmas Consultant

The Christmas Consultant

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ninja USA

Ninja USA

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Three Kings

The Three Kings

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
White Phantom

White Phantom

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Saving Christmas

Saving Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Knight Rider 2000

Knight Rider 2000

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Santa Stole Our Dog: A Merry Doggone Christmas!

Santa Stole Our Dog: A Merry Doggone Christmas!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A*P*E

A*P*E

1976
×
Read the review Edit this entry  
10
Christmas in Wonderland

Christmas in Wonderland

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Challenge of the Tiger

Challenge of the Tiger

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
3 Bears Christmas

3 Bears Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Post Impact

Post Impact

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Santa's Boot Camp

Santa's Boot Camp

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Skinflint: A Country Christmas Carol

Skinflint: A Country Christmas Carol

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sakura Killers

Sakura Killers

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Adventures with Santa

My Adventures with Santa

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Brigade

The Christmas Brigade

1997
×
½
Read the review Edit this entry