• Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Pam & Tommy

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Royal Game

    ★★★½

  • The Bones

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Kaiserschmarrndrama

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Dr. Kasperl's Covid Test Guide

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Houseboat

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Khaite FW21

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Pleasure

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Cookie Num Num

    ★★½

  • Dancing with the Cars

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

    ★★½

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★★

  • Soul of the City

    ★★

  • Dory Finding

    ★★

  • Unparalleled Parking

  • To Fitness and Beyond

    ★★½

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • News of the World

    ★★★