Sort by

Cartoon has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Club Las Piranjas

Club Las Piranjas

1995
×
★★½
Edit this entry  
27
Here Is Harold

Here Is Harold

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Zwei Weihnachtsmänner

Zwei Weihnachtsmänner

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Das Boot

Das Boot

1981
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★½
Edit this entry  
30
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
Leberkäsjunkie

Leberkäsjunkie

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Sauerkrautkoma

Sauerkrautkoma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grießnockerlaffäre

Grießnockerlaffäre

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Schweinskopf al dente

Schweinskopf al dente

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murk

Murk

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Edit this entry