Sort by
  • A Man There Was

    ★★½

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★½

  • Wall Engravings

    ★★★

  • Reprise

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • The Philadelphia Story

    ★★★½

  • The Homeless Flea

    ★★

  • That Inferior Feeling

    ★★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Rushmore

    ★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Blue Angel

    ★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★½