• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Furious 7

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★½

  • Man of Steel

    ★★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Intouchables

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★

  • Thor

    ★★

  • Fast Five

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Cell 211

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Fast & Furious

    ★★★

  • Gran Torino

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★