Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
My Hero Academia: World Heroes' Mission

My Hero Academia: World Heroes' Mission

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
22 July

22 July

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Creep

Creep

2014
×
★½
Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★½
Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
½
Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antebellum

Antebellum

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry