Sort by

carys🕺 has logged 351 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
31
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Footloose

Footloose

1984
×
★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★
Edit this entry  
27
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★
Edit this entry  
26
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Rugrats Movie

The Rugrats Movie

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Long Toast

Long Toast

2020
×
Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Edit this entry