carys🕺 has logged 53 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
That's Entertainment! III

That's Entertainment! III

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★
Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Siren Snubbed

Siren Snubbed

2020
×
Edit this entry  
29
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tarzan the Ape Man

Tarzan the Ape Man

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Comedy Central Roast of Rob Lowe

Comedy Central Roast of Rob Lowe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Free and Easy

Free and Easy

1930
×
★★½
Edit this entry  
26
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Headshot

Headshot

2016
×
★★
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
22
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★
Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sharknado

Sharknado

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hollywood Revue of 1929

The Hollywood Revue of 1929

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Broadway Melody

The Broadway Melody

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Five Locust Sisters

The Five Locust Sisters

1928
×
Read the review Edit this entry  
15
That's Entertainment, Part II

That's Entertainment, Part II

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
Edit this entry  
15
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
15
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry