Cary has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Honest Liar

An Honest Liar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Emperor

The Last Emperor

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry