• Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • eXistenZ

    ★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Jackie

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Lake Mungo

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½