• Uno, nessuno, cento Nino

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Lei mi parla ancora

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • SanPa: luci e tenebre di San Patrignano

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Rose Island

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Rogue City

    ★★

  • Cosa sarà

    ★★★

  • My Name is Francesco Totti

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Predators

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Disciple

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • The Half of It

    ★★★

  • ‎7 Hours to Win Your Heart

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Siamo tutti Alberto Sordi?

    ★★★

  • France Against the Robots

  • Unorthodox

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Ultras

    ★★

  • Si vive una volta sola

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Bad Tales

    ★★★½

  • Hidden Away

    ★★★

  • Fabrizio De André & PFM - Il concerto ritrovato

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Best Years

    ★★½

  • The Present

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Figli

    ★★★½

  • The Outsider

  • Hammamet

    ★★½

  • Pinocchio

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Immortal

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Golden Men

    ★★★

  • Santa subito

    ★★½

  • Nick Drake - Songs in a conversation

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Western Stars

    ★★★

  • Antigone

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • 1982

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Nevia

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★½

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★