• The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Finch

    ★★

  • Eternals

    ½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

  • Titane

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

  • Cruella

    ★★½

  • Great White

    ½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★½

  • Girl in the Basement

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Music

    ½

  • Fatale

    ½

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • Host

    ½

  • Unhinged

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★

  • Stockton on My Mind

    ★★★½

  • The Rental

  • 8:46

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Becky

    ½

  • Capone

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Resistance

    ★½

  • Bloodshot

    ½

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • My Salinger Year

    ★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Cuties

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Adventures of a Mathematician

    ★½

  • The Grudge

    ½

  • Dolittle

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★