Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
9/21/21

9/21/21

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hologram Man

Hologram Man

1995
×
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Blast

Double Blast

1994
×
Read the review Edit this entry  
16
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Read the review Edit this entry