Casey has logged 170 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry