Sort by

Casey has logged 183 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
9/21/21

9/21/21

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hologram Man

Hologram Man

1995
×
Read the review Edit this entry