Sort by

Casey has logged 27 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don Jon

Don Jon

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Man in the Glass Booth

The Man in the Glass Booth

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Collective

Collective

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry