Sort by
  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★★