Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry