• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

  • Jackass Forever

    ★★

  • Dual

    ★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • On My Mind

  • After Yang

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½