• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★½

  • Lit­tle Allan — The Human Antenna

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Pelé

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Enforcement

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★½

  • Klovn the Final

    ★★

  • Into the Darkness

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Valhalla

    ★★

  • Exit Plan

    ★★★

  • Gooseboy

    ★★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Cave

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Psychosia

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Captain Bimse

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Specials

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A White, White Day

    ★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Poms

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • Fisherman’s Friends

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Heavy Load

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Amundsen

    ★★★½

  • Out of Tune

    ★★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★★