Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
White Line Fever

White Line Fever

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
Spasms

Spasms

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sweeney!

Sweeney!

1977
×
★★★
Edit this entry  
06
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★★
Edit this entry  
04
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
3:15

3:15

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Pelé

Pelé

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Dark Age

Dark Age

1987
×
★★★
Edit this entry  
20
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kill Squad

Kill Squad

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Vamp

Vamp

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Battle Wizard

The Battle Wizard

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cyborg Cop

Cyborg Cop

1993
×
★★
Edit this entry  
23
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★½
Edit this entry  
23
The King of the Kickboxers

The King of the Kickboxers

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
American Yakuza

American Yakuza

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Arizona Heat

Arizona Heat

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Klovn the Final

Klovn the Final

2020
×
★★
Edit this entry  
17
The Specials

The Specials

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Cave

The Cave

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Odessa File

The Odessa File

1974
×
★★★
Edit this entry  
06
Into the Darkness

Into the Darkness

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Juggernaut

Juggernaut

1974
×
★★★★
Edit this entry  
05
Twilight's Last Gleaming

Twilight's Last Gleaming

1977
×
★★½
Edit this entry  
04
Kidnapped

Kidnapped

1971
×
★★★½
Edit this entry  
04
Funeral in Berlin

Funeral in Berlin

1966
×
★★★★
Edit this entry  
03
Colossus: The Forbin Project

Colossus: The Forbin Project

1970
×
★★★
Edit this entry  
03
The Formula

The Formula

1980
×
★★★½
Edit this entry  
31
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Edit this entry  
21
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★
Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Psychosia

Psychosia

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Solarbabies

Solarbabies

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Edit this entry