• Bulbbul

  • Feel the Beat

    ★½

  • Love Aaj Kal

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • De De Pyaar De

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Muslum

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Badhaai Ho

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Stree

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Dhadak

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Sanju

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Lust Stories

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Bucket List

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Pad Man

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Padmaavat

    ★★★

  • Arif V 216

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½