Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Bulbbul

Bulbbul

2020
×
Edit this entry  
12
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Love Aaj Kal

Love Aaj Kal

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Tersine Dünya

Tersine Dünya

1993
×
Edit this entry  
12
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★½
Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Arabesque

Arabesque

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Hum Saath Saath Hain

Hum Saath Saath Hain

1999
×
★★★
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Stree

Stree

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Badhaai Ho

Badhaai Ho

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
2 States

2 States

2014
×
★★
Edit this entry  
06
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Lust Stories

Lust Stories

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★½
Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Malena

Malena

2000
×
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry