Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You People

You People

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
Read the review Edit this entry  
05
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Holiday Heritage

Holiday Heritage

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday Sitter

The Holiday Sitter

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas Class Reunion

Christmas Class Reunion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Most Colorful Time of the Year

The Most Colorful Time of the Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Undercover Holiday

Undercover Holiday

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Fabled Holiday

A Fabled Holiday

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Big Fat Family Christmas

A Big Fat Family Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Holiday Spectacular

A Holiday Spectacular

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Cookie Catastrophe

A Christmas Cookie Catastrophe

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Tale of Two Christmases

A Tale of Two Christmases

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Haul Out the Holly

Haul Out the Holly

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
A Royal Corgi Christmas

A Royal Corgi Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
#Xmas

#Xmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
When I Think of Christmas

When I Think of Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hollywood Christmas

A Hollywood Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Southern Family Christmas

My Southern Family Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hanukkah on Rye

Hanukkah on Rye

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry