• Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Threshold

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Alice Júnior

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Circus of Books

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Yucatán

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Girl

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

    ½

  • What Happened to Monday

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • Laerte-se

    ★★★★

  • The Death and Life of Marsha P. Johnson

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • A Fantastic Woman

    ★★★

  • El Revenge

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Neurotic Quest for Serenity

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★